TSK Mavi Vatan Tatbikatına hazır

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Deniz Kuvvetleri komutanlığı’nın en prestijli tatbikatlarından olan Mavi Vatan 27 Şubat’ta gerçekleştirilecek. TSK tatbikat için “Hazırız” videosunu paylaştı.

TÜrkiye Savunma Sanayii’nde attığı adımlarla özellikle uluslararası alanda adından fazlaca söz ettiriyor. Bu noktada öne çıkan en önemli etmenlerden biri de gerçekleştirilen saygın tatbikatlar.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından icra edilecek olan Mavi Vatan Tatbikatı için Milli Savunma Bakanlığı, resmi sosyal medya hesabından “Millî Gemilerimiz Mavi Vatan Tatbikatına Hazır!” videosu yayınladı.

MİLGEM’LER SAHNEYE ÇIKACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, Mavi Vatan Tatbikatı ile denizlerde boy gösterecek. Donanmanın şimdiye kadarki en büyük tatbikatı olacak faaliyet, 27 Şubat-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri, biri devam eden iki büyük tatbikatla kara, hava ve denizde gövde gösterisi yapacak. Özellikle donanmanın gururu olan MİLGEM projesinde üretilen yerli savaş gemilerinin de sahne alacağı bu tatbikat, Türkiye’nin uluslararası alandaki en önemli deniz tatbikatlarından birisi.

EN BÜYÜK DENİZ TATBİKATI

Kara, deniz ve hava unsurlarının katıldığı kış tatbikatının ardından Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz’de aynı anda gerçekleştirilecek Mavi Vatan Tatbikatı, son dönemin en büyük tatbikatı olma özelliğini taşıyor.

Donanmanın şimdiye kadarki en büyük tatbikatı olacak faaliyet, 27 Şubat-8 Mart tarihlerinde yapılacak. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek tatbikatın Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı olacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir